Jakiego sprzętu używamy / ceny.

Filmy i zdjęcia z lotu ptaka wykonuję za pomocą multikopterów (wielowirnikowców) produkcji DJI. Posiadam uprawnienia państwowe do pilotowania platform bezzałogowych o masie do 25 Kg VLOS ( w zasięgu wzroku ) oraz BVLOS – poza zasięgiem wzroku, oraz uprawnienia instruktorskie INS. Poza usługami filmowania i wykonywania zdjęć z drona, prowadzimy także kursy z podstaw filmowania z powietrza – ruchy drona, kamery, zasady doboru parametrów itp.  

Do dyspozycji Państwa są:

DJI PHANTOM 4 Pro z kamerą 4K / do 120 kl/sec !. Matryca 20 Mpx, 1″, 
bitrate: 100 mbps !

Filmowanie video 4K/60 fps, Full HD 1080p/120 fps, matryca 20 Mpx, o wielkości 1″, mechaniczna migawka o powoduje eliminacje efektu rolling shutter. ISO 100-6400 (film) 100-12800 (zdjęcia). Obiektyw o przekątnej FOV 84°,  8.8 mm/24 mm (ekwiwalent formatu 35 mm ) przysłona f/2.8 – f/11, auto focus: od 1 m – ∞

Potężny zasięg lotu, podgląd na żywo nagrywanego obrazu w jakości HD Ready na wysokiej jakości tablecie o przekątnej 8″, nowe tryby lotu, które dają możliwość śledzenia obiektu poruszającego się w szybkim ruchu.DJI MAVIC 2 PRO z kamerą HASSELBLAD

– Wyposażony w doskonałą kamerę HASSELBLAD L1D-20c z oryginalną technologią HNCS (Hasselblad Natural Colour Solution) z 1 calową matrycą o rewelacyjnym odwzorowaniu kolorów, rozdzielczości 20 Mpx i regulowaną przesłoną F2,8- F11
– nowy 10 bit profil kolorystyczny ( profesjonalna postprodukcja) –  D-Log M.
– możliwość tworzenia ujęć (lot autonomiczny) typu HIPERLAPSE w wielu trybach
– długi czas lotu (ponad 30 min) , potężny zasięg – ponad 5 km w EU !

PARAMETRY KAMERY / ZDJĘCIA:
obiektyw:
FOV: 83° (25mm); 48° (48mm) odpowiednik formatu 24-48 mm, f/2.8
zakres ISO:
100-3200 (video); 100-1600(auto) 100-3200 (manual) (zdjęcie)
szybkość migawki:
8-1/8000 s

PARAMETRY NAGRYWANIA VIDEO:

– 4K: 3840×2160 24/25/30p
– 2.7K: 2720×1530 24/25/30/48/50/60p
– FHD: 1920×1080 24/25/30/48/50/60/120p


              

Dysponujemy także ( 2gi operator ) ciężką maszyną w układzie OCTO X8 ( 11 Kg)
wyposażoną w profesjonalny system oświetlania z powietrza obiektów w całkowitej ciemności, również będących w ruchu. Na zdjęciach obok – klatki z pewnej realizacji filmowej, podczas nagrywania sportowego samochodu poruszającego się po drodze z prędkością około 70 Km/h w całkowitej ciemności. Lecący w górze dron oświetlał samochód ( efekt „pościgu” nocnego przez helikopter wyposażony w mocny reflektor ), równolegle niżej leciał dron, który synchronicznie filmował scenę podążając za obiektem.
Oczywiście, w ujęciach finalnych dron oświetlający pozostał niewidoczny :).
Moc reflektora zamontowanego na dronie „doświetlającym” – ponad 1000 Luxów
– reflektory użyte w dronie „oświetlającym” stosowane są w motocyklach enduro przystosowanych do ekstremalnej jazdy nocnej. Cena usługi filmowania z użyciem dodatkowego użyciem drona „doświetlającego” jest ustalana z przyczyn oczywistych indywidualnie – kontakt: info@coptertech.pl. Tel: 501 713 999.

Ponadto, ujęcia z powietrza możemy wzbogacić o ujęcia „naziemne” w zakresie foto / Video, do dyspozycji aparat ( kamera ) Panasonic Lumix FZ1000 ( Video 4K, Full HD ) z matrycą 20 Mpx i doskonałym zoomem ( 16x ). 

Wycena filmowania i zdjęć z drona

W maksymalnym skrócie: podstawowa sesja zdjęciowa z powietrza- już od 170 zł !

Szczegóły:

Z uwagi na ogromne zróżnicowanie stopnia trudności (a zatem i ryzyka) przy wykonywaniu każdej sesji zdjęciowej, nie ma możliwości podania jednoznacznej i „sztywnej” ceny za jednostkową usługę. Koszty związane z poszczególnymi sesjami uzależnione są od następujących czynników:

 • stopnia trudności wykonania samej usługi, na który wpływ mają: wielkość miejsca na start i lądowanie, przebiegające w pobliżu sieci energetyczne, linie telefoniczne , maszty anten itp, sama przestrzeń operacyjna (np. zrobienie zdjęć z pomiędzy 2 blisko sąsiadujących budynków), zadrzewienie danej przestrzeni itp. Do tego dochodzą jeszcze elementy pogodowe a więc o charakterze chwilowym jak np porywisty wiatr, niska temperatura itp. Ogólnie – koszt wzrasta wraz ze stopniem ryzyka uszkodzenia sprzętu i potencjalnie, elementów otoczenia.
 • odległości miejsca fotografowania od Krakowa (liczonej mniej więcej od centrum Krakowa) i czas dojazdu na miejsce. Do 30km od dzielnicy Podgórze (Kliny – tam mieści się siedziba firmy) dojazd jest gratis. Powyżej tej odległości można przyjąć umowną stawkę 1 zł/km. W przypadku zlecenia „całodniowego” koszt dojazdu na miejsce zlecenia ( d0 100 km ) jest anulowany !
 • Konieczności zgłoszenia lotu ( jeżeli miejsce tego wymaga ) do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej lub innych organów – np. zarządców stref typu P, D, TRA itp.
 • Mniejsze znaczenie ma ilość zdjęć z danej sesji (czy też klipów filmowych), odpłatności podlegać będzie wyłącznie sesja uwieńczona zdjęciami, które są zgodne pod względem kadru i jakości z preferencjami Klienta.
Przykładowe ceny usług w zależności od użytego sprzętu  ( ogólnie )
 • MAVIC 2 PRO  / PHANTOM 4 Pro ( opis sprzętu – powyżej ) cena za jeden wylot lot ( 20-30  minut, zależy od modelu drona ). Oczywiście pod warunkiem, że materiał z danego wylotu będzie spełniał kryteria Zleceniodawcy czyli będzie udany. W innym wypadku ( np, gwałtowne pogorszenie pogody) lot nie będzie liczony.
  Zdjęcia: od 170 zł netto (dowolna ilość zdjęć jpg lub RAW / lub jpg i RAW),
  Film ( 4K / Full HD ):
  od 190 zł netto (maks. wykorzystanie czasu lotu na płynne nagranie materiału)
  Następne wyloty (jeżeli będą wymagane) zostaną liczone z rabatami: -30% i – 45 % Szczegóły i przykłady – poniżej:
Przykładowe ceny podstawowych wylotów drona MAVIC 2 PRO ( Phantom 4 Pro ):
1szy lot – 170 zł,
Drugi lot liczony jest z rabatem:
-30 % od cen podanych powyżej czyli ( 190 zł – 30 % = około 120 zł )  
Trzeci przelot:  rabat: -45% od ceny podstawowej.
Czyli:  – dwa wyloty : pierwszy 170 zł + drugi ( 190 zł -30 % = 120 zł ) = około 290 zł.
               – trzy wyloty: dwa pierwsze: 320 zł + trzeci ( 190 – 45 %  = 95 zł ) = około 380-400 zł.

Jeżeli zlecenie wymaga jeszcze większej liczby przelotów ( powyżej 3 ) to cenę uzgadniamy indywidualnie, podobnie jak całodzienny pobyt na zleceniu z dowolna ilością wylotów. To wszystko zależy od stopnia trudności samego zlecenia, warunków pogodowych, ilości ludzi, czasu dojazdu i wieli innych.

Przykładowe ceny popularnych zleceń:

1.  Kompleksowa dokumentacja zdjęciowa obiektu  ( np. niewielki zakład przemysłowy, hala, budynki gospodarcze ) znajdującego się na działce o powierzchni 1-3 ha. W tej cenie przewidujemy 2-3 loty wykonanie kilkudziesięciu zdjęć ( z udziałem Zleceniodawcy, który ma wgląd w kadr ), wspólny wybór najlepszych ujęć oraz obróbka programowa ( uwypuklenie kolorów, retusz, kadrowanie, konwersja do różnych rozmiarów itp ) 10-12 wybranych zdjęć – orientacyjny koszt: 490 zł netto ( łącznie kilka godzin pracy ). Finalny koszt zależy od położenia obiektu, warunków atmosferycznych itp.

1.1 Jeżeli do powyższego zlecenia dołożymy nagranie kilkunastu minut filmu ukazującego dany obiekt z różnych stron – dopłata od 100 zł ( za surowy materiał – bez obróbki ).

2. Nagranie kilkudziesięciu minut ( 20-30 ) surowego materiału filmowego w jakości FULL HD lub 4K oraz zrobienie kilkunastu zdjęć bez ich późniejszego obrabiania ( czyli przekazujemy zaraz po zleceniu pliki JPG i RAW ) – orientacyjny koszt: 390 zł.

3. Wykonanie krótkiego ( 1-3 minuty )  filmu promocyjnego w formie gotowego klipu. Na przykład: okazjonalne wydarzenie ( spotkanie integracyjne, niewielka impreza, zawody ),  obiekt turystyczny czy dowolną nieruchomość – koszt od 890 zł netto. W usługi tego typu wchodzi: nagranie kilkunastu ujęć filmowych z drona, zrobienie kilku / kilkunastu zdjęć z powietrza plus nagranie z kamery naziemnej. Ze zrobionych ujęć wybieramy kilkusekundowe ( kilkunastosekundowe ) fragmenty, montujemy w całość z podkładem muzycznym ( licencja Creative Commons ) oraz napisami ( z logiem firmy ) a następnie przesyłamy do akceptacji Klienta.

Przed zleceniem szczegółowo omawiamy z Klientem zakres zlecenia ( na co zwrócić uwagę, co uwypuklić itp. ), podczas nagrywania materiału ( foto / video ) istnieje możliwość pełnego wglądu „na żywo” w realizowany materiał.

Posiadamy filtry ( klasy ND, Gradient ND  i polaryzacyjne ) na obiektywy kamery, które zakładamy w zależności od warunków oświetleniowych i jasności samego otoczenia celem uzyskania jak najlepszego materiału źródłowego, oczywiście nieodpłatnie. Materiał zwyczajowo nagrywamy z prędkością 50 klatek / sec,  który odpowiada  standardowi PAL w Europie, oczywiście możliwa jest inna prędkość.

Każdy materiał zdjęciowy poddajemy zwykle obróbce programowej mającej na celu poprawę jakości wykonanych zdjęć czy też usunięcia niepożądanych elementów z kadru. Obróbka jest ustalana indywidualnie, orientacyjny koszt – około 50 zł za 10 zdjęć.

Z wyżej podanych przyczyn jest oczywiste, że każde zlecenie musi być traktowane indywidualnie i takiej też wycenie podlegać.

Bezpieczeństwo i poszanowanie przepisów

Latam ZAWSZE legalnie czyli nie latam w miejscach niedozwolonych (strefy R, TSA i wszędzie tam gdzie lot jest w danym momencie lub trwale zabroniony, z strefach P, ATZ, MATZ zawsze staram się o zgodę i latam tylko po jej uzyskaniu. Jako instruktor ( uprawnienia INS ) prowadzący szkolenia ( teoria-praktyka) UAVO VLOS i BVLOS zwracam szczególnie uwagę na aspekty prawne.

 • latamy tylko wtedy gdy warunki atmosferyczne są sprzyjające i gdy lot nie stanowi zagrożenia dla innych ludzi czy mienia. Bezpiecznie staramy się wybrać miejsce startu i lądowania;
 • latamy możliwie daleko od ludzi;
 • W sytuacji gdy lot ma odbyć się w strefie CTR (strefa kontrolowana lotniska) w odległości mniejszej niż 6 km od ogrodzenia lotniska ( i nie mniejszej niż 1 km ) lot wymaga zgłoszenia do PAŻP. W takiej sytuacji zapewniamy zgłoszenie lotu zgodnie z obowiązującą procedurą do PAŻP tak by nabrał on znamion legalności. Wynika to ze zmian w przepisach – Załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Budownictwa i Infrastruktury z dnia 8 sierpnia 2016, który obowiązuje od 7 września 2016 r. Również, na mocy tych zmian od dn. 7 września zanikł obowiązek starania się o zgodę ( w miastach powyżej 25 tyś.) na lot do Urzędu Miasta i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
 • Każdy Klient (na życzenie) może od nas otrzymać szczegółową umowę przekazania praw autorskich do wszystkich robionych przez nas zdjęć czy ujęć filmowych, która zabezpiecza głównie Państwa interes jeżeli chodzi o prawa autorskie.
 • Na każde zlecenie wystawiamy Fakturę VAT ( 23 % )

 

Zapraszam serdecznie do kontaktu.

Robert Oset
tel: 501 713 999
mail: info@coptertech.pl
Uprawnienia: VLOS i BVLOS ( w zasięgu i poza zasięgiem wzroku ) INS – instruktor, MTOW<25 kg.  Loty dronem wielowirnikowym o masie do 25 kg.

Uprzejmie informuję, iż zgodnie z ustawą o RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych z dnia 25.05.2018 r) jakikolwiek dane pozyskane od Państwa (w formie bezpośredniego e-mail’a lub zapytanie poprzez zakładkę kontakt) posłużą jedynie do realizacji (na potrzeby) zlecenia dla Was lub jego wyceny lub zapisu na organizowane przez nas szkolenia.